Gospodarstwo Pasieczne ULIK na Roztoczu producent naturalnych miodów pszczelich
PASIEKA ULIK
FOTO GALERIA
ULIK - KONTAKT
OFERTA TURYSTYCZNA
SKANSEN - MUZEUM
ZAPRASZAMY NA ROZTOCZE
PRODUKTY PSZCZELE
MIODY TRADYCYJNE
MIODY OFERTA CENNIK
SPRZEDAŻ WYSYŁKOWA
ADRESY SKLEPÓW ULIK
POLECANE STRONY

pasieka ULIK na facebook

Ulik zagroda edukacyjna

Noclegi Zwierzyniec Roztocze - samodzielny domek holenderski

MOKRELIPIE
  • Gospodarstwo Pasieczne "ULIK" - ekspozycja starych uli, sprzętu pszczelarskiego, narzędzi z wiejskiej zagrody i sklepik z miodem.
  • Zabytkowy neogotycki kościół parafialny z dwoma wieżami górującymi nad okolicą. Wewnątrz 3 drewniane ołtarze, witraże z wizerunkami świętych oraz zabytki sztuki sakralnej. W 2003 roku parafia obchodziła jubileusz 600-lecia.
  • Ruiny kościoła i dzwonnicy z XVII wieku znajdują się za kościołem parafialnym. Pod nimi ciągną się obecnie zasypane tunele. Według legendy ukrywa się w nich śpiące wojsko, które w razie niebezpieczeństwa obudzi się, aby bronić wioski.
Miejsce na ognisko i grill dla gości pasieki Ulik Zabytkowe ule drewniane i ozdobne Wieże kościoła w Mokrelipie Kościół w Mokrelipie
Ruiny starego kościoła w Mokrelipie Rouny starego kościoła w MokrelipieRADECZNICA
  • Sanktuarium i klasztor Bernardynów z początków XVII wieku, do którego wiodą kryte, drewnianiane schody z 101 stopniami.
  • Kapliczka św. Antoniego i źródełko z wodą posiadającą lecznicze właściwości. Miejsce to przyciąga rzesze pielgrzymów, którzy przybywają tutaj z całej Polski na doroczny odpust Świętego Antoniego w dniu 13 czerwca.
Radecznica, sanktuarium i klasztor Bernardynów Figurka św. Antoniego na wodzie w Radecznicy Źródełko z leczniczą wodą w Radecznicy Kapliczka św. Antoniego w RadecznicySĄSIADKA
  • Podczas badań archeologicznych odkryto na tym terenie ślady osady Lędzian z VII-XII wieku.
  • Na wysokim brzegu rzeki Por znajdują się pozostałości zniszczonego przez najazdy tatarskie Grodu Czerwieńskiego "Sutjesk" zw. Okopem, który istniał tu między XI-XIII wiekiem.
Pozostałości okopu Grodu Czerwieńskiego Sutjesk w Sąsiadce Pozostałości okopu Grodu Czerwieńskiego Sutjesk w Sąsiadce Pozostałości okopu Grodu Czerwieńskiego Sutjesk w Sąsiadce Pozostałości okopu Grodu Czerwieńskiego Sutjesk w Sąsiadce

Powrót